30 listopada podczas Dyskoteki Andrzejkowej, uczniowie  naszej szkoły zorganizują „Kiermasz słodkości”, z którego dochód będzie  przeznaczony na pomoc rodzinie w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”.

Rodzina , której pomożemy ?

Pan Jan ma (47 l.) Po rodzinnej tragedii samotnie wychowuje swoje siostrzenice:

Angelikę (18 l.) Martynkę  (13l.) i Monikę (12 l.).
Do 2011 roku dziewczynki mieszkały z rodzicami. Po nagłej stracie matki pan Jan podjął się opieki nad nimi, chcąc uchronić siostrzenice przed domem dziecka bądź rozdzieleniem. Opiekuje się siostrzenicami troskliwie, zajmuje się nimi oraz stara się zapewnić podstawowe potrzeby.
Pomimo wielkiego strachu pan Jan z wielkim zaangażowaniem, znakomicie wychowuje dzieci. Rodzina jest bardzo zżyta, wzajemnie się wspierają. Wszyscy są pogodni i ufni. Wujek jest dumny z dziewcząt, a one z wujka. Angelika lubi i potrafi pięknie rysować. Po zdanej maturze chciałaby studiować na Politechnice, a teraz rozpoczęła kurs prawa jazdy. Monika kocha konie, chciałaby nauczyć się jazdy konnej, Martynka jest bardzo wygimnastykowana, lubi słuchać muzyki. W przyszłości chciałaby połączyć swoje pasje, ucząc się tańca.
Rodzina potrzebuje odzieży szczególnie dla dziewcząt, oraz zwykłych, codziennych produktów jak żywność i chemię domową.

Będziemy chcieli też , zdobyte fundusze przeznaczyć  na zakup pomocy edukacyjnych potrzebnych do rehabilitacji dwóch sióstr:

Anielki (5 miesięcy), – dziecko z niedosłuchem głębokim, czeka na operację wszczepienia implantu słuchowego  oraz dla Anastazji (1,5 roku ) – dziewczynka z niedosłuchem, jest już po operacji wszczepienia implantu na ucho  lewe, na prawym nosi aparat słuchowy. Zakupione pomoce umożliwią dziewczynkom szybszą naukę słuchania i mówienia.